7 razy Kayah & Bregović. Duet ogłosił wspólną trasę koncertową

Autor: 
Redakcja
Moda na muzyczne powroty nie przemija. Dowód? Ogłoszona właśnie wspólna trasa koncertowa Kayah i Gorana Bregovića. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Repertuar z pamiętnej płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie.

O planowanych koncertach we wtorek 21 marca na swoim fanpage na Facebooku poinformowała sama Kayah:

Wydany w 1999 roku album "Kayah i Bregović" sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. 3 Fryderyki i 4 Superjedynki. Mimo upływu lat utwory z płyty są wciąż popularne, także wśród młodszych pokoleń. Najlepszym dowodem na to jest reakcja fanów na zeszłoroczny gościnny udział Kayah podczas koncertu Gorana Bregovića wraz z jego Wedding and Funeral Band.

We wrześniu 2016 roku duet wykonał wspólnie kilka wybranych utworów podczas koncertu Gorana w Warszawie. Informacja o gościnnym udziale Kayah wzbudziła wielkie zainteresowanie, dzięki czemu bilety zostały wyprzedane na wiele dni przed wydarzeniem. Przedsięwzięcie, które pierwotnie miało odbyć się w klubie Progresja zostało przeniesione do większej Hali Koło i ponownie wyprzedane. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, a publiczność, bardzo zróżnicowana pod względem wieku, tak licznie zgromadzona na wydarzeniu, śpiewała z Kayah każdy wykonywany przez nią utwór. 

„Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovićem. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem jak ważna była w życiu innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu powiązanych z naszą wspólną płytą, zdecydowałam się na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzruszeń” – komentuje Kayah.

Gościnny występ Kayah na koncercie Gorana Bregovića był jedynie przedsmakiem tegorocznej trasy koncertowej. W tym roku, na wyprawę na Bałkany wraz ze swoim ulubionym duetem będą mogli wybrać się fani z całej Polski, a artyści zapowiadają, że na tę okazję przygotują też muzyczne niespodzianki.

Harmonogram wrześniowej trasy koncertowej:

  • 14.09.2017 (czwartek) – Łódź, Wytwórnia
  • 15.09.2017 (piątek) – Gdynia, Gdynia Arena
  • 16.09.2017 (sobota) – Szczecin, Azoty Arena
  • 18.09.2017 (poniedziałek) – Poznań, MTP II
  • 19.09.2017 (wtorek) – Wrocław, Hala Orbita
  • 21.09.2017 (czwartek) – Kraków, Hala Wisły
  • 22.09.2017 (piątek) – Warszawa, Progresja

Trasę koncertową Kayah i Gorana Bregovića organizuje agencja Follow The Step.

Bilety już w sprzedaży!

BILETY:

Biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/bilety-na-kayah-bregovic

Eventim.pl: http://www.eventim.pl/Kayah&Bregovic

eBilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/ethno/goran-bregovic/

oraz w sieciach Empik, Media Markt, Saturn.

A jak to brzmiało przed laty? Posłuchajcie pięknej "Tabakiery":

źródło: mat. pras.