Jugofonika poleca: Dino Merlin i Hotel Nacional po raz pierwszy w Zadarze

Autor: 
Piotr Bartulewicz
W 70 koncertach Dino Merlina w ramach tournee „Hotel Nacional“ do tej pory wzięło udział ponad 600 tys. osób. Do najbardziej spektakularnych występów bośniackiego „Czarodzieja“ należały m.in. koncerty na sarajewskim stadionie Koševo, Amfiteatrze w Puli czy Arenie Zagreb. Do tej listy już wkrótce dołączy Zadar, gdzie Merlin wystąpi 10 lutego 2018 roku.

Dino Merlin to jeden z tych piosenkarzy, którego kariera po rozpadzie Jugosławii nabrała niesłychanego rozpędu. Dziesiątki jego przebojów znają „od deski do deski“ zarówno Bośniacy, jak i Chorwaci, Serbowie, Słoweńcy, Czarnogórcy, Macedończycy...Merlin to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Jak sam mówi: „Moja publiczność mówi tym samym językiem, z naszych ust wychodzą te same nuty, mamy ten sam rytm serca. W czasie koncertu udaje nam się idealnie zsynchronizować – w takich momentach historia, fizyka, chemia czy geografia stają się zbędnymi, nikomu nie potrzebnymi dziedzinami nauki.“

Projekt „Hotel Nacional“, czyli album i trasa o tym tytule, od 2014 roku zdążył osiągnąć ogromny sukces – zarówno na lokalnych rynkach muzycznych, jak i zagranicznych. Wielu krytyków muzycznych określa najnowszy spektakl Merlina mianem produkcyjnego i artystycznego ukoronowania dotychczasowej kariery. Sam muzyk nie spoczywa jednak na laurach: „Moja kariera to jeden nieustający work in progress, jak ujęliby to Anglicy, i wierzę, że każdy sensowny, długoterminowy projekt właśnie taki powinien być. Od pierwszych koncertów w 1985 roku aż do dziś, jest to jedna podróż oparta na eksperymentowaniu, próbowaniu, wymyślaniu – to proces, który doprowadził nas do punktu, w którym znajdujemy się dziś: dziesięcioosobowego zespołu, świetlnego laserowego show, efektów specjalnych, zespołów odpowiedzialnych za dźwięk, nagrywanie, produkcję, kostiumy, scenografię“.

Zainteresowanie koncertem w Zadarze 10 lutego jest bardzo duże, w związku z czym organizatorzy oczekują, że już wkrótce bilety na to wydarzenie wyprzedają się. Warto zatem zaopatrzyć się w wejściówkę, zanim będzie za późno.

Oficjalnym dystrybutorem biletów na koncert Dino Merlina w Zadarze jest Ticketshop.

www.dinomerlin.com