Chorwacja

Majke

Majke (pol. Matki) - chorwacki zespół rockowy założony w 1984 roku w Vinkovci przez Gorana Bare.

Denis & Denis

Denis & Denis to grupa elektro-pop z Rijeki, założona w 1982 roku.

Vlatko Stefanovski - Seir

Najnowszy album słynnego macedońskiego gitarzysty, wieloletniego lidera legendy ex-YU rocka - grupy Leb i Sol. To pierwsza od 11 lat studyjna autorska płyta Stefanovskiego. Krążek został nagrany w studiu Esoteria Sound Studio przy udziale gości: Rade Šerbedžija, Damir Imeri, Vasko Atanasovski, Zoran Madžirov i wielu innych.

Toše Proeski - Igri Bez Granici

"Igri bez granici" (cyr. Игри без граници) to siódmy studyjny album macedońskiego piosenkarza Toše Proeskiego. Ukazał się w sierpniu 2007 roku, dwa miesiące przed tragiczną śmiercią muzyka.

Parni Valjak - Nema predaje

"Nema predaje" to najnowszy album słynnego chorwackiego zespołu Parni Valjak. W edycji limitowanej znalazła się także płyta z dodatkowymi utworami z koncertów w Zagrzebiu i Belgradzie oraz DVD z materiałem ze studia i sali prób zespołu.

Parni Valjak

Znana chorwacka i jugosłowiańska grupa rockowo-popowa założona w 1975 roku w Zagrzebiu. Polskie wersje piosenek zespołu trafiły na płytę "Yugopolis: Słoneczna strona miasta".

Prljavo Kazalište - Heroj Ulice

Heroj ulice to trzeci album grupy Prljavo Kazalište. Album został w całości zaśpiewany przez gitarzystę Jasenko Hourę.

Haustor

Chorwacka grupa rockowo-nowofalowa założona w Zagrzebiu przez Darka Rundeka, tworząca w latach 70 i 80.

Time

Grupaz z Zagrzebia grająca rock progresywny, założona w październiku 1971 roku przez byłego członka zespołu Korni grupa Dado Topicia oraz Vladimira Mihaljeka.

Novi Fosili

Chorwacki zespół popowy, jeden z najbardziej znanych w byłej Jugosławii. Grupa, nazywana często "chorwacką ABBĄ" zawiązała się w Zagrzebiu w 1969 r. Pierwszy sukces odniosła w 1976, kiedy kompozytor Rajko Dujmić dołączył do zespołu...

Strony