Macedonia

Vlatko Stefanovski - Seir

Najnowszy album słynnego macedońskiego gitarzysty, wieloletniego lidera legendy ex-YU rocka - grupy Leb i Sol. To pierwsza od 11 lat studyjna autorska płyta Stefanovskiego. Krążek został nagrany w studiu Esoteria Sound Studio przy udziale gości: Rade Šerbedžija, Damir Imeri, Vasko Atanasovski, Zoran Madžirov i wielu innych.

Vlatko Stefanovski

Znany macedoński gitarzysta, wieloletni lider kultowej jugosłowiańskiej grupy Leb i Sol. Urodził się w 1957 roku w Prilepie w Macedonii.

Toše Proeski - Igri Bez Granici

"Igri bez granici" (cyr. Игри без граници) to siódmy studyjny album macedońskiego piosenkarza Toše Proeskiego. Ukazał się w sierpniu 2007 roku, dwa miesiące przed tragiczną śmiercią muzyka.

Toše Proeski

Tosze Proeski (lub Toše Proeski, cyryl. Тоше Проески, ur. 25 stycznia 1981 w Priłepie, zm. 16 października 2007 w Nova Gradiška) – macedoński piosenkarz, reprezentant Macedonii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku.

Leb i Sol

Leb i sol (Леб и сол - mac. Chleb i Sól) to macedońska grupa założona w 1976 z inicjatywy Vlatko Stefanovskiego i Bodana Arsovskiego. Zespół grający muzykę rock i jazz był bardzo popularny we wszystkich krajach byłej Jugosławii.