Serbia

Repetitor

Repetitor to serbska grupa grająca rock z pogranicza alternatywy, indie i noise, założona w 2005 roku w Belgradzie. Przez krytyków okrzyknięta mianem "nowej Nirvany".

Marčelo

Marko Šelić znany pod pseudonimem Marčelo jest serbskim raperem, urodzonym w Paraćinie 22.01.1983 roku.

EYOT

Serbski zespół fusion-jazzowy, wykorzystujący w swojej twórczości elementy wielu gatunków rocka, muzyki poważnej i tradycji muzycznych z regionu Bałkanów i Europy Wschodniej.

Bad Copy

Bad Copy to hip-hopowy skład z Belgradu.

Ničim izazvan - Ničim izazvan

Debiutancki album grupy Ničim izazvan, wydany został 15 kwietnia przez wytwórnię Lampshade Media. Do pobrania za darmo dostępny jest na stronach reginalnego MTV. Płyta składa się z 11 utworów, a wyprodukował ją sarajewski producent Ðani Pervan (Letu Štuke i Rundek Cargo Orchestra). Nagrania trwały dwa lata i odbyły się w trzech studiach nagraniowych znajdujących się na terenie Serbii i Bośni.

Ničim izazvan

Grupa Ničim izazvan powstała w 2011 roku, obecnie w jej skład wchodzą: Bojan Gluvajić (wokal, gitara), Boris Bakalov (wokal), Mane Gluvajić (bas), Igor Martinko (skrzypce, trąbka, akordeon), Borislav Kuga (klawisze), Nemanja Vujović (gitara akustyczna), Dragana Ilić (wokal i Milica Rančić (perkusja).

EKV - Ljubav

"Ljubav" to czwarty studyjny album serbskiej rockowej grupy Ekaterina Velika (EKV), pierwszy wydany przez belgradzką wytwórnię PGP-RTB. To też pierwsza płyta zespołu, którą współtworzył australijski muzyk i producent Theodore Yanni. "Ljubav" jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych płyt jugosłowiańskiego rocka.

Neozbiljni pesimisti - Neka bude što biti ne može

Znakomity debiutancki album Niepoważnych Pesymistów, czyli serbskiej grupy Neozbilnji Pesimisti grającej muzykę jedyną w swoim rodzaju: ANTI-GLOBAL-ETNO-PUNK!

Bajaga i Instruktori - Pozitivna geografija

Pozitivna geografija to debiutancki album serbskiej (ex-jugosłowiańskiej) grupy Bajaga i Instruktori, pierwotnie wydany jako solowy album Momčila Bajagića "Bajagi". Później jednak płytę włączono do oficjalnej dyskografii grupy Bajaga i Instruktori. Album ukazał się w 1984 roku.

Oliver Mandić

Oliver Mandić (ur. 13 lipca 1953 r. w Užicach w Serbii) to znany serbski piosenkarz i kompozytor muzyki pop. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd belgradzkiej nowej fali w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych.

Strony