Dubioza Kolektiv na plaży w Nowej Kaledonii

Autor: 
Piotr Bartulewicz
Dubioza Kolektiv
Bośniacy z Dubioza Kolektiv wypuścili nowy klip do swojego wakacyjnego hitu "Krivo je more". Zobacz!

Na przekór jesiennej aurze Bośniacy z Dubioza Kolektiv (BiH) wypuścili nowy klip do swojego wakacyjnego hitu "Krivo je more", coveru ballady znanej hardrockowej grupy Divlje Jagode. Tym razem postawili na wersję unplugged. Teledysk nagrany został na plaży w Nowej Kaledonii, wyspie położonej 1500 kilometrów na wschód od wybrzeży Australii. W czasie pobytu w stołecznej Numei w jednym z klubów zagrali dwa koncerty, które - według uczestników - były najlepszymi imprezami jakie kiedykolwiek miały tam miejsce.

Mamy też dobre wieści dla polskich fanów Dubiozy. Zespół już za kilka dni wystąpi w naszym kraju. Twórcy hitu "Balkan Funk" pojawią się 6 października w Lublinie w ramach festiwalu Integracje-Mediacje będącego częścią projektu Wschód Kultury (www.wschodkultury.eu). Wstęp na wszystkie koncerty przewidziane w programie festiwalu jest bezpłatny.

Niedługo później Dubioza zagra na scenie Tuborg Open Fair w Zagrzebiu (Dom sportova, 26 października) oraz Rijece (Dvorana mladosti, 15 listopada). Oba koncerty są częścią muzycznego projektu Tuborg Open Fair. Ceny biletów: 65 HRK (w dniu koncertu 80 HRK).

Dubioza Kolektiv to jedna z najbardziej znanych grup z Bośni i Hercegowiny, grająca mieszankę reggae, rocka i ska.

 

źródło: 24sata.hr, wschodkultury.eu