Alen Islamović

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Wygraj płyty Bijelo Dugme! Konkurs na 40-lecie legendarnej grupy z Sarajewa [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Biały Guzik skończył 40 lat! Choć członkowie sarajewskiej legendy tym razem nie zdecydowali się na wspólny powrót na scenę w pełnym składzie, w ciągu roku odbyło się co najmniej kilka jubileuszowych koncertów - z Goranem Bregoviciem kilka razy wystąpił Alen Islamović, a w chorwackich Vodicach z okazji 40-lecia kariery mnóstwo guzikowych przebojów zaśpiewał Željko Bebek. Z kolei 11 listopada nakładem wytwórni Croatia Records, spadkobiercy zagrzebskiego Jugotonu, ukaże się BOX zawierający wszystkie winyle Bijelo Dugme zremasterowane w słynnym londyńskim studiu Abbey Road. 40-lecie Guzika to poza tym dobry pretekst do nowego konkursu!

Alen Islamović

Muzyk i wokalista (ur. 17 sierpnia 1957 r. w Sokolacu) o charakterystycznym, mocnym i niespotykanym głosie, popularny w Bośni i Hercegowinie oraz na całych Bałkanach. Największy sukces odniósł jako wokalista grup Divlje Jagode (1979-1986) oraz Bijelo Dugme (1986-1989). Tworzy muzykę w gatunku heavy metal, rock, hard rock i turbofolk.

Divlje Jagode

Jugosłowiański/bośniacki zespół hard rockowy założony w 1977 roku w Bihaciu. Popularne utwory: Motori, Autostop, Marija.