Beograd

Repetitor

Repetitor to serbska grupa grająca rock z pogranicza alternatywy, indie i noise, założona w 2005 roku w Belgradzie. Przez krytyków okrzyknięta mianem "nowej Nirvany".
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Ničim izazvan dla jugofonika.pl - Będziemy grać dopóki ludzie będą nas słuchać

Ničim izazvan to prawdziwe odświeżenie serbskiej sceny muzycznej. W kwietniu tego roku do słuchaczy dotarł debiutancki album grupy, którą tworzą muzycy z Belgradu i Vrbas. Usłyszycie na nim garść naprawdę dobrych i bardzo różnorodnych utorów, łączących przeróżne gatunki muzyczne.

Bad Copy

Bad Copy to hip-hopowy skład z Belgradu.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Belgrade Beer Fest 2014: Parni Valjak, Bajaga, Plavi Orkestar, Van Gogh, S.A.R.S. i inni

Belgrad Beer Fest to duży festiwal piwa i muzyki, który od 2003 roku odbywa się co roku w sierpniu i trwa 5 dni. Oprócz degustacji piw krajowych i zagranicznych, na festiwalu odbywają się koncerty znanych zespołów, głównie z regionu. Jego wielkość i popularność szybko wzrosła - w 2004 r. festiwal odwiedziło ponad 75.000 gości zagranicznych, a w 2005 roku był to drugi najczęściej odwiedzany festiwal w Serbii, na którym było ponad 300.000 osób. W 2009 roku przyciągnął ponad 650 tysięcy, a w 2010 roku około 900 tysięcy osób.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

JUGOFONIKA POLECA: Wielki powrót Dina Merlina do Belgradu (2011)

Kontynuujemy nasz koncertowy cykl. Tym razem serwujemy rewelacyjny spektakl Dina Merlina, który w wypełnionej po brzegi Belgradzkiej arenie zaśpiewał trzy razy z rzędu - 25, 26 i 27 listopada 2011 roku. Warto dodać, że były to pierwsze powojenne koncerty bośniackiego piosenkarza w Serbii. Belgradzka publika miała więc okazję usłyszeć przeboje Dina "na żywo" po raz pierwszy od ponad 20 lat! W ramach wprowadzenia prezentujemy także reportaż bośniackiej telewizji TV1 z tego wydarzenia.

Oliver Mandić

Oliver Mandić (ur. 13 lipca 1953 r. w Užicach w Serbii) to znany serbski piosenkarz i kompozytor muzyki pop. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd belgradzkiej nowej fali w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych.

Bajaga i Instruktori

Serbski zespół rockowy założony w 1984 roku w Belgradzie. Polskie wersje hitów grupy nagrali m.in. Maciej Maleńczuk i Krzysztof Krawczyk.