BiH

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

Dubioza Kolektiv i Happy Machine. Po kilku kolejkach będziecie zachwyceni! [RECENZJA ALBUMU]

Kiedy księżyc zalśni nad uśpioną okolicą Sarajewa, jej powietrze przeszywa specyficzna woń i dziwny, jakby bulgoczący szmer tajemniczej aparatury. Wówczas wiadomo, że coś się dzieje. W ruch poszły „wesołe maszyny”.
Obrazek użytkownika Anonim

3 koncerty Dubiozy Kolektiv w Polsce! [JUGOFONIKA POLECA]

Dubioza Kolektiv pochodzi z Bośni i Hercegowiny i działa aktywnie od 2003 roku. Zespół jest już dobrze rozpoznawalny nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Ogromna energia koncertowa oraz oryginalne podejście do muzyki sprawiają, że o formacji robi się coraz głośniej. Muzycy w swoich kompozycjach łączą elementy bałkańskiej kultury z rockowymi brzmieniami, elektronicznymi dźwiękami, a także muzyką reggae czy ska.

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

DUBIOZA MA NOSA!

Dobry słuch nie wystarczy, by robić dobrą muzykę - trzeba też mieć dobre wyczucie, gust, smak. Słowem - "mieć nosa". Obrazek mówi wiele, a żeby dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdźcie to krótkie wideo od panów z Dubioza Kolektiv. Materiał prezentujemy jako przedsmak naszej relacji i wywiadu z koncertu w Dreźnie, które opublikujemy już wkrótce.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin wraca po 6 latach z nową płytą!

W piątek 20 czerwca ukazał się długo wyczekiwany jedenasty album słynnego bośniackiego piosenkarza Dina Merlina - "Hotel Nacional". Album był nagrywany przez sześć ostatnich lat w studiach w Sarajewie, Zagrzebiu, Stambule, Berlinie, Londynie, Wiedniu, Sztokholmie, Nowym Jorku i Los Angeles.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Mostar Summer Fest: zagrają Bajaga, Edo Maajka, Partibrejkers i inni

27 i 28 czerwca w Mostarze odbędzie się druga edycja Mostar Summer Fest. Zagrają: Bajaga i Instruktori, Partibrejkers, Edo Maajka, Brkovi i inni. 

Obrazek użytkownika Ewa Chodorowska

Nagroda MTV Adria 2013 dla bośniackiego rapera

Frenkie
Nagrodę MTV Adria 2013, będąca przepustką do rywalizacji w MTV EMA Worldwide Act, a przyznawaną na podstawie głosów fanów, otrzymał Frenkie, bośniacki raper pochodzący z Bijeljiny.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Banja Luka: fani chcą ulicy Toše Proeskiego

Jedna z ulic w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) najprawdopodobniej zostanie nazwana imieniem znanego macedońskiego piosenkarza Toše Proeskiego, który 6 lat temu zginął tragicznie w wypadku samochodowym w Chorwacji.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dubioza Kolektiv zagrała w kolejce linowej! Zobacz wideo

Bośniacki zespół Dubioza Kolektiv opublikował akustyczną wersję kolejnej piosenki z płyty "Apsurdistan". Nietypowy klip do "Tranzicji" powstał w gondolach górskiej kolejki linowej we Francji.

Hari Mata Hari

Bośniacki zespół popowy założony w 1985 roku w Sarajewie. Reprezentantował Bośnię i Hercegowinę na Eurowizji 2006 w Atenach.

Divlje Jagode

Jugosłowiański/bośniacki zespół hard rockowy założony w 1977 roku w Bihaciu. Popularne utwory: Motori, Autostop, Marija.

Strony