Bosna i Hercegovina

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

Dubioza Kolektiv i Happy Machine. Po kilku kolejkach będziecie zachwyceni! [RECENZJA ALBUMU]

Kiedy księżyc zalśni nad uśpioną okolicą Sarajewa, jej powietrze przeszywa specyficzna woń i dziwny, jakby bulgoczący szmer tajemniczej aparatury. Wówczas wiadomo, że coś się dzieje. W ruch poszły „wesołe maszyny”.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Minister nauki i technologii Republiki Serbskiej gra i śpiewa klasyk Deep Purple!

Nie od dziś wiadomo, że Bałkany stoją muzyką. Muzykalni są tam nawet politycy - prezydent Chorwacji Ivo Josipović jest profesjonalnie wykształconym pianistą. Z kolei w Republice Serbskiej (część BiH) urząd ministra nauki i technologii sprawuje dr Jasmin Komić, który poniższym wykonaniem utworu "Soldier of Fortune" zdobył serca fanów legendarnego Deep Purple.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dubioza Kolektiv wydała nowy minialbum Happy Machine [ŚCIĄGNIJ]

happy machine dubioza kolektiv
EP "Happy Machine" zapowiada siódmy album Dubiozy, który ma ukazać się na początku 2015 roku. Płyta zawiera trzy nowe piosenki - dwie w języku angielskim oraz pierwszą piosenkę Dubiozy zaśpiewaną po hiszpańsku.
Obrazek użytkownika Ewa Chodorowska

Nagroda MTV Adria 2013 dla bośniackiego rapera

Frenkie
Nagrodę MTV Adria 2013, będąca przepustką do rywalizacji w MTV EMA Worldwide Act, a przyznawaną na podstawie głosów fanów, otrzymał Frenkie, bośniacki raper pochodzący z Bijeljiny.

Dubioza Kolektiv

Znana bośniacka grupa muzyczna, grająca reggae, dub i rock. Popularne utwory: Kažu, Prvi Maj, Balkan Funk, Kokuz, Volio BiH.

Hari Mata Hari

Bośniacki zespół popowy założony w 1985 roku w Sarajewie. Reprezentantował Bośnię i Hercegowinę na Eurowizji 2006 w Atenach.

Divlje Jagode

Jugosłowiański/bośniacki zespół hard rockowy założony w 1977 roku w Bihaciu. Popularne utwory: Motori, Autostop, Marija.

Crvena Jabuka

Sarajewska pop rockowa grupa założona w 1985 roku. Obecnie działa w Zagrzebiu w Chorwacji.

Dino Merlin

Dino Merlin, właśc. Edin Dervišhalidović (ur. 12 września 1962 w Sarajewie) - jeden z najpopularniejszych bośniackich kompozytorów i wokalistów na terenach byłej Jugosławii.