Divlje Jagode

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

KONKURS: Znajdź wszystkie nazwy zespołów i wygraj płytę! [ROZWIĄZANY]

Waszym zadaniem jest odszukanie w poniższym tekście skrzętnie ukrytych nazw zespołów oraz tytułu jednej piosenki. Wśród osób, które odnajdą wszystkie nazwy oraz tytuł piosenki, wylosujemy ostatnią płytę sarajewskiej hardrockowej legendy - grupy Divlje Jagode. Odpowiedzi (listy zespołów+piosenka) przesyłajcie na adres redakcja@jugofonika.pl do 10 grudnia 2014 roku.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Srce ne laže, czyli Divlje Jagode na bluesowo

Divlje Jagode, blues i Vladimir z Osijeka? Posłuchajcie "Srce ne laže", nowego singla sarajewskich poziomek.

Alen Islamović

Muzyk i wokalista (ur. 17 sierpnia 1957 r. w Sokolacu) o charakterystycznym, mocnym i niespotykanym głosie, popularny w Bośni i Hercegowinie oraz na całych Bałkanach. Największy sukces odniósł jako wokalista grup Divlje Jagode (1979-1986) oraz Bijelo Dugme (1986-1989). Tworzy muzykę w gatunku heavy metal, rock, hard rock i turbofolk.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Divlje Jagode: posłuchaj fragmentów nowej płyty

We wtorek 10 grudnia 2013 roku nakładem wytwórni Croatia Records ukaże się dwunasty i zarazem pierwszy od 10 lat album sarajewskiego heavymetalowego zespołu Divlje Jagode.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Nowy singiel Divlje Jagode. Zobacz teledysk!

Divlje Jagode (pol. Poziomki, Dzikie Truskawki) wrócili po dziesięciu latach przerwy. „Biodinamička ljubav” (pol. biodynamiczna miłość) to pierwszy studyjny album grupy od czasu „Od neba do neba” wydanego w 2003 roku. Płytę promują cztery single. Prezentujemy teledysk do najnowszego z nich – „Kad te netko spomene” (pol. gdy ktoś wspomni o tobie).

Divlje Jagode

Jugosłowiański/bośniacki zespół hard rockowy założony w 1977 roku w Bihaciu. Popularne utwory: Motori, Autostop, Marija.