Emir Kusturica

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

KONKURS: Stwórz własną postać do filmu Kusturicy [ROZWIĄZANY]

Filmy Kusturicy przepełnione są portretami bardzo nietuzinkowych postaci - od złotozębych biznesmenów po nieszczęśliwie zakochane oślice. Nadszedł czas, abyście tym razem Wy stworzyli własną postać, która pasowałaby do świata znanego z filmów tego reżysera.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Gdzie ja jestem w tej historii, czyli autobiografia Emira Kusturicy

emir kusturica
"Pragnę uniknąć jakiegokolwiek nieporozumienia. Jak również losu abonenta telefonicznego, do którego rodzina i przyjaciele wydzwaniają, nie wiedząc, że nie ma go już pośród żywych. Wciąż próbują, ale odpowiada im tylko kobiecy głos automatycznej sekretarki: Abonent chwilowo niedostępny…!" Autobiografia Emira Kusturicy od teraz dostępna także w Polsce - po polsku!

Zabranjeno pušenje

Zabranjeno pušenje to jedna z najpopularniejszych punk rockowych grup z Bośni i Hercegowiny. Powstali w 1980 roku w Sarajewie, jako typowy zespół „garażowy”, złożony z licealistów, którzy razem uczęszczali do II gimnazjum i mieszkali na jednej ulicy. Ich teksty i muzyka w bardzo realistyczny sposób przekazywały atmosferę życia w Sarajewie w latach 80.

Goran Bregović

Goran Bregović, serb. Горан Бреговић (ur. 22 marca 1950 w Sarajewie) – kompozytor muzyki rockowej, elektronicznej i etnicznej. W swojej twórczości łączy tradycyjne brzmienia ludowe z męskimi chórami i syntezatorowymi brzmieniami. W latach 70. i 80. XX wieku lider słynnego jugosłowiańskiego zespołu Bijelo Dugme.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

8.11 - Premiera filmu "Wir" Bojana–Vuka Kosovčevicia

Druga połowa lat 90. w Belgradzie. Trójka młodych bohaterów, przyjaciół z dzieciństwa, właśnie dorasta. Starają odnaleźć się w wirze wydarzeń. W ciągu 48 godzin ich życie zmieni się kompletnie. Film opowiada trzy różne, przeplatające się historie...