ex-YU

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Riblja Čorba wraca do Polski! [koncert odwołany]

Zespół Riblja Čorba został założony 15 sierpnia 1978 r. w Belgradzie. Przez tych 35 lat grupa bez przerwy koncertuje i wydaje płyty. Do dziś wydali 18 albumów studyjnych, 7 albumów koncertowych, 5 albumów kompilacyjnych, 6 płyt winylowych i 4 single. Pierwszą piosenką, która stała sie wilkiem hitem była "Lutka sa naslovne strane". Szefem zespołu jest Bora Đorđević (wokal i gitara akustyczna).

Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Margita Stefanović Magi - ikona jugosłowiańskiego rock'n'rolla

„Margita je dečak” („Margita jest chłopcem”) głosiło jedno z pierwszych belgradzkich graffiti, które zostało umieszczone na budynku, gdzie mieszkała i dorastała jedna z najważniejszych postaci wśród muzyków grających rock'n'roll w byłej Jugosławi - Margita Stefanović Magi.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

ZAGRZEB: wielki koncert Parni Valjak

BILETY/ULAZNICE:

 Bilety w cenach 100-150 kun chorwackich (~55-82 PLN) kupicie online na www.eventim.hr oraz w punktach sprzedaży Eventim Hrvatska (m.in. kioski TISAK media).

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Laibach na dwóch koncertach w Polsce!

"Spectre" to pierwszy album od 2006 roku, kiedy to Laibach wydał krążek zatytułowany ‘Volk’. Jednocześnie jest to kontynuacja soundtracku do filmu Iron Sky. "Spectre" to płyta, która odzwierciedla nowy wizerunek grupy, jednocześnie zachowując jej pierwotny charakter. I jak zwykle w swojej twórczości, Laibach interpretuje utwory innych wykonawców, stawia pytania na swój temat, na temat muzyki, którą tworzy.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Nowy singiel Divlje Jagode. Zobacz teledysk!

Divlje Jagode (pol. Poziomki, Dzikie Truskawki) wrócili po dziesięciu latach przerwy. „Biodinamička ljubav” (pol. biodynamiczna miłość) to pierwszy studyjny album grupy od czasu „Od neba do neba” wydanego w 2003 roku. Płytę promują cztery single. Prezentujemy teledysk do najnowszego z nich – „Kad te netko spomene” (pol. gdy ktoś wspomni o tobie).
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

VAN GOGH - Nešto vuče me dole

Teledysk do piosenki "Nešto vuče me dole" belgradzkiego zespołu VAN GOGH. Klip zapowiada nadchodzący album grupy. Ostatnia płyta "Lavirint" ukazała się w 2009 roku.

Đorđe Balašević

Đorđe Balašević (srb. Ђорђе Балашевић), ur. 11 maja 1953 roku w Nowym Sadzie - jugosłowiański i serbski wykonawca i autor piosenek, poeta i aktor. Był członkiem grup "Žetva" i "Rani mraz".

Zdravko Čolić

Piosenkarz z Bośni i Hercegowiny, bardzo popularny w całej byłej Jugosławii. Sławę zyskał w latach 70. Popularne utwory: Ti si mi u krvi, Glavo luda, Stanica podlugovi, Zvao sam je Emili, Mađarica
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Słowenia: Laibach wydał nową EP

Laibach
Kultowa słoweńska grupa Laibach wydała nowy minialbum pod tytułem "S". Na płycie znalazły się trzy nowe utwory oraz koncertowa wersja piosenki "Love on the Beat" francuskiego piosenkarza i kompozytora Serge'a Gainsbourga.

Prljavo Kazalište

Prljavo Kazalište - (pol. brudny teatr) - jeden z najważniejszych i najpopularniejszych chorwackich zespółów rockowych powstały w 1977 r. w Dubrawie (dzielnica Zagrzebia) z przekształcenia punkowej grupy Ciferšlus. Popularne utwory: Heroj ulice, Mojoj Majci, Lupi petama.

Strony