film

Obrazek użytkownika Katarzyna Rosińska

„Munje!”, czyli jak zabłysnąć na scenie

Jak nagrać płytę na Bałkanach? Film „Munje!” (pol. Błyskawice) z 2001 roku nie da nam odpowiedzi na to pytanie. Zagwarantuje natomiast dobrą zabawę i dawkę świetnej muzyki. Główni bohaterowie reprezentują w końcu pierwszy serbski zespół grający drum 'n' bass.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Festiwal OKO NA BAŁKANY: Chorwacja

Cykl Festiwali Filmowych pod nazwą: OKO NA BAŁKANY ma na celu umożliwienie polskiej publiczności kinowej zapoznanie się z kinematografią krajów, które geograficznie tworzą region zwany Bałkanami. Pierwszy Festiwal miał miejsce w styczniu 2013r. i poświęcony był Serbii. Drugi Festiwal odbędzie się w styczniu 2014r., w programie znajdą się filmy chorwackie: pełnometrażowe filmy fabularne (7), dokumenty (5) oraz kilka tytułów reprezentujących Zagrzebską Szkołę Animacji. Impreza będzie miała zasięg ogólnopolski. 

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

KONKURS: 5 podwójnych biletów na "Senadę" [ZAKOŃCZONY]

W piątek 22 listopada do kin wchodzi nowy film Danisa Tanovicia "Senada". Już jutro - 21 listopada - w warszawskim kinie LUNA odbędzie się przedpremierowy specjalny pokaz filmu. Mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na ten seans! Co zrobić, by wygrać jedną z nich?
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

29.11 - Premiera filmu "Kręgi" Srdana Golubovicia

Bośnia, 1993. Centrum serbskiego miasteczka, rynek wypełniony stolikami. W mieście panuje spokój. Jednak tylko pozorny, widok snujących się po ulicach żołnierzy powoduje, że w powietrzu czuć nieomal namacalne napięcie. Jeden z serbskich żołnierzy, Marko, siedzi z kolegami przy kawiarnianym stoliku. Na oczach żołnierzy trzech mężczyzn również noszących wojskowe mundury atakuje Harisa, muzułmańskiego cywila. Marko interweniuje. Ratuje Harisowi życie, sam jednak, pobity, umrze...

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

22.11 - Senada: nowy film zdobywcy Oscara Danisa Tanovicia

Najnowszy film Danisa Tanovicia, zdobywcy Oscara za „Ziemię niczyją”! Film zachwycił krytyków ostatniego Międzynarodowego Festiwalu w Berlinie, zdobywając Srebrnego Niedźwiedzia z reżyserię oraz dla Najlepszego Aktora. W kinach od 22 listopada.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

8.11 - Premiera filmu "Wir" Bojana–Vuka Kosovčevicia

Druga połowa lat 90. w Belgradzie. Trójka młodych bohaterów, przyjaciół z dzieciństwa, właśnie dorasta. Starają odnaleźć się w wirze wydarzeń. W ciągu 48 godzin ich życie zmieni się kompletnie. Film opowiada trzy różne, przeplatające się historie...