hip-hop

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

Who See: Na plaży oraz na osobności - nowy teledysk i wywiad

Początek tego tygodnia i koniec lata zarazem przyniósł nam, chyba trochę na wspomnienie upojnych, wakacyjnych chwil, świeży klip do "Đe se kupaš" - "najromantyczniejszego" bodaj utworu w dotychczasowej twórczości hiphopowych żartownisiów z Czarnogóry. Na tę okoliczność publikujemy rozmowę z Dedduhem i Noyzem, z którymi mieliśmy okazję spotkać się połowie września przy okazji koncertu w zagrzebskim klubie Tvornica Kulture.

Bad Copy

Bad Copy to hip-hopowy skład z Belgradu.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Dobra kopia złej rzeczywistości, czyli słów kilka o belgradzkim hip-hopie

Bad Copy
W muzycznych podsumowaniach roku 2013, które pojawiają się w serbskich mediach wśród najlepszych lokalnych wydawnictw wysoko plasuje się album Krigle belgradzkiej grupy Bad Copy. Jest to ich wielki powrót po sześciu latach od rozwiązania zespołu.
Obrazek użytkownika Artur Głowacki

Nieoczekiwana współpraca

Flagi Bośni i Serbii
Bałkany – terytorium, które wielu z nas kojarzy z chaosem, zacofaniem i konfliktami etnicznymi. Powszechnie znany jest przecież frazeologizm „Kocioł bałkański”. Wydawać by się mogło, że właściwie niemożliwe jest tam osiągnięcie jakiegoś kompromisu, o bliższej współpracy nawet nie wspominając. Szczególnie gdy stronami są osoby o różnej narodowości, wyznaniu, pochodzeniu. Za chwilę podam przykład, że czasem bywa zupełnie odwrotnie. Wystarczy tylko chcieć.
Obrazek użytkownika Ewa Chodorowska

Nagroda MTV Adria 2013 dla bośniackiego rapera

Frenkie
Nagrodę MTV Adria 2013, będąca przepustką do rywalizacji w MTV EMA Worldwide Act, a przyznawaną na podstawie głosów fanów, otrzymał Frenkie, bośniacki raper pochodzący z Bijeljiny.