kino

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Festiwal OKO NA BAŁKANY: Chorwacja

Cykl Festiwali Filmowych pod nazwą: OKO NA BAŁKANY ma na celu umożliwienie polskiej publiczności kinowej zapoznanie się z kinematografią krajów, które geograficznie tworzą region zwany Bałkanami. Pierwszy Festiwal miał miejsce w styczniu 2013r. i poświęcony był Serbii. Drugi Festiwal odbędzie się w styczniu 2014r., w programie znajdą się filmy chorwackie: pełnometrażowe filmy fabularne (7), dokumenty (5) oraz kilka tytułów reprezentujących Zagrzebską Szkołę Animacji. Impreza będzie miała zasięg ogólnopolski. 

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

22.11 - Senada: nowy film zdobywcy Oscara Danisa Tanovicia

Najnowszy film Danisa Tanovicia, zdobywcy Oscara za „Ziemię niczyją”! Film zachwycił krytyków ostatniego Międzynarodowego Festiwalu w Berlinie, zdobywając Srebrnego Niedźwiedzia z reżyserię oraz dla Najlepszego Aktora. W kinach od 22 listopada.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

8.11 - Premiera filmu "Wir" Bojana–Vuka Kosovčevicia

Druga połowa lat 90. w Belgradzie. Trójka młodych bohaterów, przyjaciół z dzieciństwa, właśnie dorasta. Starają odnaleźć się w wirze wydarzeń. W ciągu 48 godzin ich życie zmieni się kompletnie. Film opowiada trzy różne, przeplatające się historie...