Novi Sad

Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Darko Rundek Cargo Trio w nowosadzkim teatrze, czyli jak się powinno grać po 50-tce

Bilety na jesienną trasę koncertową Darko Rundeka i jego Cargo Trio wyprzedawały się niczym świeże bułeczki. Na szczęście Novi Sad okazał się znaleźć na liście miast szczęśliwców gdzie artysta zapowiedział dwa występy.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Szkockie dudy i bałkański duch. Slobodan Trkulja i Balkanopolis - 27.11.2015 Novi Sad

Jeśli ktoś z naszych czytelników śledzi coroczne konkursy Eurowizji, to zapewne pamięta, że w 2008 roku impreza ta odbyła się w Belgradzie. To właśnie Slobodan Trkulja pojawił się tam jako gość specjalny występując ze swoją grupą Balkanopolis i Metropole Orchestar.
Obrazek użytkownika Magdalena Maszkiewicz

Obojeni program: pokolorowana alternatywa

Określenie zespołu Obojeni program mianem alternatywnego nie jest równoznaczne z prostym wrzuceniem go do szufladki razem z grupami, które stosują podobne rozwiązania brzmieniowe i poruszają się w zbliżonej poetyce. Nie znaczy to też, że uznajemy ich za niszowy zespół, o którym niewielu słyszało. Alternatywność tej grupy wyraża się przede wszystkim w konsekwentnej niezgodzie na kompromisy. Nie tylko te muzyczne.
Obrazek użytkownika Ewa Chodorowska

EXIT najlepszym festiwalem w Europie!

Festiwal EXIT, organizowany od 2000 roku w Serbii, zdobył tytuł najlepszego festiwalu muzycznego w Europie na gali European Festival Awards (ETA), organizowanej w holenderskim Groningen.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Neozbiljni Pesimisti wracają do Polski!

Neozbiljni Pesimisti wracają do Polski z trzema koncertami - w Gomunicach (10 stycznia 2014), we Wrocławiu (11 stycznia ) i Toruniu (12 stycznia). Więcej info wkrótce!

Đorđe Balašević

Đorđe Balašević (srb. Ђорђе Балашевић), ur. 11 maja 1953 roku w Nowym Sadzie - jugosłowiański i serbski wykonawca i autor piosenek, poeta i aktor. Był członkiem grup "Žetva" i "Rani mraz".