Riblja Čorba

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Najbardziej wpływowi gitarzyści z byłej Jugosławii

Rajko Kojić z Ribljej Čorby, Goran Bregović z Bijelo Dugme czy Dragan Gužvan z Atomsko sklonište? A może ktoś inny? Kto waszym zdaniem zasługuje na miano najbardziej wpływowego gitarzysty z obszaru ex-YU?
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Riblja Čorba wraca do Polski! [koncert odwołany]

Zespół Riblja Čorba został założony 15 sierpnia 1978 r. w Belgradzie. Przez tych 35 lat grupa bez przerwy koncertuje i wydaje płyty. Do dziś wydali 18 albumów studyjnych, 7 albumów koncertowych, 5 albumów kompilacyjnych, 6 płyt winylowych i 4 single. Pierwszą piosenką, która stała sie wilkiem hitem była "Lutka sa naslovne strane". Szefem zespołu jest Bora Đorđević (wokal i gitara akustyczna).

Obrazek użytkownika Artur Głowacki

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

Riblja Čorba - Lutka sa naslovne strane
Riblja Čorba. Każdy, kto interesuje się muzyką bałkańską, a szczególnie serbskim rockiem, zna ten zespół. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych i chyba najważniejsza kapela w historii muzyki rozrywkowej Serbii. W repertuarze Čorby ostre, hardrockowe riffy często przeplatają się z nostalgicznymi, miłosnymi balladami...
Obrazek użytkownika admin

Bora Đorđević pozdrawia fanów - JUGOFONIKA.PL

Bora Đorđević, lider kultowego serbskiego zespołu Riblja Čorba, pozdrawia fanów grupy /// cała rozmowa już wkrótce!
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Riblja Čorba: legenda serbskiego hard rocka w Warszawie

Galeria zdjęć z warszawskiego koncertu Ribljej Čorby - legendy serbskiego i jugosłowiańskiego hard rocka (Warszawa, klub Proxima, 21 września 2013)

Riblja Čorba

Riblja Čorba (serb. Рибља Чорба) – serbski zespół hard rockowy założony w 1978 roku w Belgradzie.