rock

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Zabranjeno pušenje o legendarnej sarajewskiej kafanie. Zobacz klip

"Kiedy przyjdziesz do kafany u Keki, od razu poczujesz się lepiej - bo tu jesteśmy razem na dobre i na złe" - brzmią słowa piosenki "Kafana kod Keke", kolejnej z płyty "Radovi na cesti", do której grupa Zabranjeno Pušenje przygotowała klip.

Majke

Majke (pol. Matki) - chorwacki zespół rockowy założony w 1984 roku w Vinkovci przez Gorana Bare.

Repetitor

Repetitor to serbska grupa grająca rock z pogranicza alternatywy, indie i noise, założona w 2005 roku w Belgradzie. Przez krytyków okrzyknięta mianem "nowej Nirvany".
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Nowy świat według Siddharty. Legenda słoweńskiego rocka dla jugofonika.pl

O odpowiedzialności za sławę, spełnianiu muzycznych życzeń polskich fanów i „Nowym świecie”, w którym nie istnieją granice, opowiada Tomaž O. Rous, klawiszowiec grupy Siddharta, jednej z największych gwiazd słoweńskiego rocka. Na przełomie lutego i marca zespół zagra cztery koncerty w Polsce – w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

OLOVNI PLES - Daj mi malo vjere

Olovni Ples (pol. ołowiany taniec), jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych chorwackich zespołów, wkrótce wyda nowy album "Nulti dan". Poprzednia płyta "Sloboda" według krytyków była jednym z najlepszych albumów roku 2011 w całym regionie ex-YU. "Nulti dan" zapowiada singiel "Daj mi malo vjere".
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

VAN GOGH - Nešto vuče me dole

Teledysk do piosenki "Nešto vuče me dole" belgradzkiego zespołu VAN GOGH. Klip zapowiada nadchodzący album grupy. Ostatnia płyta "Lavirint" ukazała się w 2009 roku.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Serbia: Gobliny z Šabca wracają z nową płytą

Goblini
Punkrockowy zespół Goblini z Šabca (zachodnia Serbia) opublikował teledysk do nowego numeru "Deca iz komšiluka" (pol. Dzieci z sąsiedztwa). Klip zapowiada pierwszy od 1999 roku studyjny album grupy, który ukaże się w przyszłym miesiącu.

Električni Orgazam

Električni Orgazam (serb. Електрични Oргазам) – jugosłowiański zespół punkrockowy założony w 1980 roku w Belgradzie (Serbia).
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Noviot Pochetok. Punk rock z Macedonii

17 października we wrocławskim klubie "Pod Pałacykiem" w ramach trasy "We come from the ass of Europe" zagra macedońska punk rockowa kapela Noviot Pochetok.

Prljavo Kazalište

Prljavo Kazalište - (pol. brudny teatr) - jeden z najważniejszych i najpopularniejszych chorwackich zespółów rockowych powstały w 1977 r. w Dubrawie (dzielnica Zagrzebia) z przekształcenia punkowej grupy Ciferšlus. Popularne utwory: Heroj ulice, Mojoj Majci, Lupi petama.

Strony