Sarajevo

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Zabranjeno pušenje o legendarnej sarajewskiej kafanie. Zobacz klip

"Kiedy przyjdziesz do kafany u Keki, od razu poczujesz się lepiej - bo tu jesteśmy razem na dobre i na złe" - brzmią słowa piosenki "Kafana kod Keke", kolejnej z płyty "Radovi na cesti", do której grupa Zabranjeno Pušenje przygotowała klip.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

KONKURS: Znajdź wszystkie nazwy zespołów i wygraj płytę! [ROZWIĄZANY]

Waszym zadaniem jest odszukanie w poniższym tekście skrzętnie ukrytych nazw zespołów oraz tytułu jednej piosenki. Wśród osób, które odnajdą wszystkie nazwy oraz tytuł piosenki, wylosujemy ostatnią płytę sarajewskiej hardrockowej legendy - grupy Divlje Jagode. Odpowiedzi (listy zespołów+piosenka) przesyłajcie na adres redakcja@jugofonika.pl do 10 grudnia 2014 roku.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Srce ne laže, czyli Divlje Jagode na bluesowo

Divlje Jagode, blues i Vladimir z Osijeka? Posłuchajcie "Srce ne laže", nowego singla sarajewskich poziomek.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin wraca po 6 latach z nową płytą!

W piątek 20 czerwca ukazał się długo wyczekiwany jedenasty album słynnego bośniackiego piosenkarza Dina Merlina - "Hotel Nacional". Album był nagrywany przez sześć ostatnich lat w studiach w Sarajewie, Zagrzebiu, Stambule, Berlinie, Londynie, Wiedniu, Sztokholmie, Nowym Jorku i Los Angeles.

Zabranjeno pušenje

Zabranjeno pušenje to jedna z najpopularniejszych punk rockowych grup z Bośni i Hercegowiny. Powstali w 1980 roku w Sarajewie, jako typowy zespół „garażowy”, złożony z licealistów, którzy razem uczęszczali do II gimnazjum i mieszkali na jednej ulicy. Ich teksty i muzyka w bardzo realistyczny sposób przekazywały atmosferę życia w Sarajewie w latach 80.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Nowy singiel Divlje Jagode. Zobacz teledysk!

Divlje Jagode (pol. Poziomki, Dzikie Truskawki) wrócili po dziesięciu latach przerwy. „Biodinamička ljubav” (pol. biodynamiczna miłość) to pierwszy studyjny album grupy od czasu „Od neba do neba” wydanego w 2003 roku. Płytę promują cztery single. Prezentujemy teledysk do najnowszego z nich – „Kad te netko spomene” (pol. gdy ktoś wspomni o tobie).
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Rođendan - nowy teledysk Crvenej Jabuki

Grupa Crvena Jabuka udostępniła online teledysk do singla "Rođendan" z nowego albumu "Imam neke fore".

Plavi Orkestar

Plavi orkestar to jeden z najpopularniejszych zespołów z byłej Jugosławii. Założony w 1983 roku w Sarajewie w ramach ruchu "Novi primitivizam", który reprezentowały też grupy Zabranjeno Pušenje i Elvis J. Kurtović & His Meteors.

Goran Bregović

Goran Bregović, serb. Горан Бреговић (ur. 22 marca 1950 w Sarajewie) – kompozytor muzyki rockowej, elektronicznej i etnicznej. W swojej twórczości łączy tradycyjne brzmienia ludowe z męskimi chórami i syntezatorowymi brzmieniami. W latach 70. i 80. XX wieku lider słynnego jugosłowiańskiego zespołu Bijelo Dugme.

Hari Mata Hari

Bośniacki zespół popowy założony w 1985 roku w Sarajewie. Reprezentantował Bośnię i Hercegowinę na Eurowizji 2006 w Atenach.

Strony