Sarajewo

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Zabranjeno pušenje o legendarnej sarajewskiej kafanie. Zobacz klip

"Kiedy przyjdziesz do kafany u Keki, od razu poczujesz się lepiej - bo tu jesteśmy razem na dobre i na złe" - brzmią słowa piosenki "Kafana kod Keke", kolejnej z płyty "Radovi na cesti", do której grupa Zabranjeno Pušenje przygotowała klip.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

KONKURS: Znajdź wszystkie nazwy zespołów i wygraj płytę! [ROZWIĄZANY]

Waszym zadaniem jest odszukanie w poniższym tekście skrzętnie ukrytych nazw zespołów oraz tytułu jednej piosenki. Wśród osób, które odnajdą wszystkie nazwy oraz tytuł piosenki, wylosujemy ostatnią płytę sarajewskiej hardrockowej legendy - grupy Divlje Jagode. Odpowiedzi (listy zespołów+piosenka) przesyłajcie na adres redakcja@jugofonika.pl do 10 grudnia 2014 roku.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Sylwester w Sarajewie

Udajemy się do Sarajewa, gdzie m.in. w starej tureckiej dzielnicy Baščaršija wypijemy prawdziwą bośniacką kawę, wjedziemy miejskim autobusem na wzgórze Vratnik, zobaczymy Aleję Snajperów i odwiedzimy legendarny Tunel Zbawienia. Kolejnego dnia udamy się do malowniczego Mostaru, słynącego ze Starego Mostu oraz Počitelja, gdzie po meczecie oprowadzi nas lokalny imam. W nocy sylwestrową bawić się będziemy w jednym z sarajewskich lokali przy muzyce na żywo, a pierwszy dzień Nowego Roku spędzimy na kąpielisku termalnym.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin śpiewa karaoke! Zobacz nowy teledysk bośniackiego piosenkarza

Piosenka "Sunce" jest trzecim singlem promującym ostatni album Dina Merlina "Hotel Nacional". Autorem muzyki, tekstu i aranżacji jest sam Dino, a za produkcję utworu odpowiadają producenci Richard Niles (znany ze współpracy z Paulem McCartneyem, Rayem Charlesem, Tiną Turner i Cher) oraz Gunnar Norden (mający na koncie płyty Lisy Ekdahl i Viktorii Tolstoy)
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Dino Merlin wraca po 6 latach z nową płytą!

W piątek 20 czerwca ukazał się długo wyczekiwany jedenasty album słynnego bośniackiego piosenkarza Dina Merlina - "Hotel Nacional". Album był nagrywany przez sześć ostatnich lat w studiach w Sarajewie, Zagrzebiu, Stambule, Berlinie, Londynie, Wiedniu, Sztokholmie, Nowym Jorku i Los Angeles.

Zabranjeno pušenje

Zabranjeno pušenje to jedna z najpopularniejszych punk rockowych grup z Bośni i Hercegowiny. Powstali w 1980 roku w Sarajewie, jako typowy zespół „garażowy”, złożony z licealistów, którzy razem uczęszczali do II gimnazjum i mieszkali na jednej ulicy. Ich teksty i muzyka w bardzo realistyczny sposób przekazywały atmosferę życia w Sarajewie w latach 80.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Goran Bregović założył fundację pomocy dla utalentowanych Romów

Goran Bregović
Goran Bregović założył w Sarajewie fundację "Gorica - Goran Bregović", której celem jest wspieranie i pomoc materialna dla młodych i utalentowanych Romów z Bośni i Hercegowiny, których nie stać na edukację muzyczną.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Nowy singiel Divlje Jagode. Zobacz teledysk!

Divlje Jagode (pol. Poziomki, Dzikie Truskawki) wrócili po dziesięciu latach przerwy. „Biodinamička ljubav” (pol. biodynamiczna miłość) to pierwszy studyjny album grupy od czasu „Od neba do neba” wydanego w 2003 roku. Płytę promują cztery single. Prezentujemy teledysk do najnowszego z nich – „Kad te netko spomene” (pol. gdy ktoś wspomni o tobie).
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Rođendan - nowy teledysk Crvenej Jabuki

Grupa Crvena Jabuka udostępniła online teledysk do singla "Rođendan" z nowego albumu "Imam neke fore".

Plavi Orkestar

Plavi orkestar to jeden z najpopularniejszych zespołów z byłej Jugosławii. Założony w 1983 roku w Sarajewie w ramach ruchu "Novi primitivizam", który reprezentowały też grupy Zabranjeno Pušenje i Elvis J. Kurtović & His Meteors.

Strony