Serbia

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Za njom. Nowy teledysk od S.A.R.S.

Serbska grupa S.A.R.S. opublikowała teledysk do piosenki "Za njom" z najnowszego albumu "Proleće". Autorem klipu jest Goran Biševac.
Obrazek użytkownika Magdalena Maszkiewicz

Obojeni program: pokolorowana alternatywa

Określenie zespołu Obojeni program mianem alternatywnego nie jest równoznaczne z prostym wrzuceniem go do szufladki razem z grupami, które stosują podobne rozwiązania brzmieniowe i poruszają się w zbliżonej poetyce. Nie znaczy to też, że uznajemy ich za niszowy zespół, o którym niewielu słyszało. Alternatywność tej grupy wyraża się przede wszystkim w konsekwentnej niezgodzie na kompromisy. Nie tylko te muzyczne.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

VAN GOGH: Zobacz nowy teledysk nagrany podczas Belgrade Beer Fest

Jedna z najpopularniejszych serbskich grup opublikowała klip do "Skačem skači", czwartego singla z ostatniej płyty "Neumeren u svemu". Klip został nagrany podczas koncertu grupy w ramach tegorocznego belgradzkiego festiwalu Beer Fest.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Margita Stefanović Magi - ikona jugosłowiańskiego rock'n'rolla

„Margita je dečak” („Margita jest chłopcem”) głosiło jedno z pierwszych belgradzkich graffiti, które zostało umieszczone na budynku, gdzie mieszkała i dorastała jedna z najważniejszych postaci wśród muzyków grających rock'n'roll w byłej Jugosławi - Margita Stefanović Magi.

Bad Copy

Bad Copy to hip-hopowy skład z Belgradu.
Obrazek użytkownika Katarzyna Rosińska

S.A.R.S. – IKONY POP KULTURY

S.A.R.S. - Ikone pop kulture
„Ikone pop kulture” – to tytuł najnowszej płyty serbskiej formacji S.A.R.S. Została ona wydana zimą tego roku. Zespół umożliwił fanom bezpłatne pobranie utworów, które zamieścił na swej oficjalnej stronie.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Dobra kopia złej rzeczywistości, czyli słów kilka o belgradzkim hip-hopie

Bad Copy
W muzycznych podsumowaniach roku 2013, które pojawiają się w serbskich mediach wśród najlepszych lokalnych wydawnictw wysoko plasuje się album Krigle belgradzkiej grupy Bad Copy. Jest to ich wielki powrót po sześciu latach od rozwiązania zespołu.
Obrazek użytkownika Artur Głowacki

Nieoczekiwana współpraca

Flagi Bośni i Serbii
Bałkany – terytorium, które wielu z nas kojarzy z chaosem, zacofaniem i konfliktami etnicznymi. Powszechnie znany jest przecież frazeologizm „Kocioł bałkański”. Wydawać by się mogło, że właściwie niemożliwe jest tam osiągnięcie jakiegoś kompromisu, o bliższej współpracy nawet nie wspominając. Szczególnie gdy stronami są osoby o różnej narodowości, wyznaniu, pochodzeniu. Za chwilę podam przykład, że czasem bywa zupełnie odwrotnie. Wystarczy tylko chcieć.
Obrazek użytkownika Ewa Chodorowska

EXIT najlepszym festiwalem w Europie!

Festiwal EXIT, organizowany od 2000 roku w Serbii, zdobył tytuł najlepszego festiwalu muzycznego w Europie na gali European Festival Awards (ETA), organizowanej w holenderskim Groningen.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Neozbiljni Pesimisti wracają do Polski!

Neozbiljni Pesimisti wracają do Polski z trzema koncertami - w Gomunicach (10 stycznia 2014), we Wrocławiu (11 stycznia ) i Toruniu (12 stycznia). Więcej info wkrótce!

Strony