Słowenia

Lačni Franz

Lačni Franz to słoweński zespół rockowy z Mariboru, jego aktywność na scenie datuje się od 1979 do 1997 roku, później aktywowany także na trasę koncertową w zimie 2005-2006.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Siddharta w Krakowie [FOTORELACJA]

Jugofonika bawiła się na wszystkich koncertach Siddharty - na początek prezentujemy fotorelację Małgorzaty Cieślak z koncertu w krakowskim klubie "Forty Kleparz".
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Laibach na dwóch koncertach w Polsce!

"Spectre" to pierwszy album od 2006 roku, kiedy to Laibach wydał krążek zatytułowany ‘Volk’. Jednocześnie jest to kontynuacja soundtracku do filmu Iron Sky. "Spectre" to płyta, która odzwierciedla nowy wizerunek grupy, jednocześnie zachowując jej pierwotny charakter. I jak zwykle w swojej twórczości, Laibach interpretuje utwory innych wykonawców, stawia pytania na swój temat, na temat muzyki, którą tworzy.

Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Nowy świat według Siddharty. Legenda słoweńskiego rocka dla jugofonika.pl

O odpowiedzialności za sławę, spełnianiu muzycznych życzeń polskich fanów i „Nowym świecie”, w którym nie istnieją granice, opowiada Tomaž O. Rous, klawiszowiec grupy Siddharta, jednej z największych gwiazd słoweńskiego rocka. Na przełomie lutego i marca zespół zagra cztery koncerty w Polsce – w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.
Obrazek użytkownika Małgorzata Cieślak

Siddharta zagra cztery koncerty w Polsce!

Jak podaje oficjalna strona www.siddharta.net, zespół po zeszłorocznym bardzo ciepłym przyjęciu w naszym kraju postanowił powrócić z trzema koncertami. Tomi Meglič i koledzy zagrają w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Słowenia: Laibach wydał nową EP

Laibach
Kultowa słoweńska grupa Laibach wydała nowy minialbum pod tytułem "S". Na płycie znalazły się trzy nowe utwory oraz koncertowa wersja piosenki "Love on the Beat" francuskiego piosenkarza i kompozytora Serge'a Gainsbourga.