Split

Obrazek użytkownika Michał Kaproń

Chorobliwie pozytywne Radio Sunce – o bardzo nietypowej rozgłośni znad Adriatyku

siedziba Radia Sunce
Drugie piętro oddziału onkologii szpitala klinicznego w Splicie. Powietrze zdaje się być zasnute specyficzną ciszą, jakby doniosłym milczeniem. Niekiedy tylko z pokojów chorych da się słyszeć strzępy niemrawych rozmów. Czekam na pachnącym sterylnością korytarzu, siedząc pośród rzędów identycznych białych drzwi z wypisanymi nazwiskami lekarzy i godzinami przyjęć. Do zastanego szpitalnego schematu nie pasuje tylko jeden szczegół – zawieszona na ścianie, klasyczna radiowa lampka z napisem ON AIR, w dodatku świecąca właśnie na czerwono.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Split: Fjaka Music Festival 2014

PROGRAM IMPREZY:

Czwartek 8 maja: Marko Perković Thompson

Piątek 9 maja: Opća opasnost, Atlantida

Sobota 10 maja: Psihomodo Pop, Malehookers

Organizator szykuje także szereg dodatkowych atrakcji i imprez towarzyszących, m.in. skoki na bungee, pokazy wyczynów kaskaderskich na motocyklach, jazdy próbne motocyklem oraz loteria, w której nagrodą główną będzie nowy Harley Davidson!

Daleka obala

Daleka obala (pol. daleki brzeg) - chorwacki (jugosłowiański) zespół rockowy ze Splitu. Funkcjonował w latach 1985-2000. W 2000 roku członkowie Zoran Ukić i Boris Hrepić założyli grupę The Obala, która jak dotąd wydała dwie płyty.