Yugopolis

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Bajaga i Instruktori po raz drugi w Warszawie

 

Szczegóły koncertu i informacje o biletach znajdziecie w poniższym wydarzeniu na Facebooku:

Bajaga i Instruktori !W swojej karierze muzycznej zespół sprzedał ponad 5 milionów płyt i kaset. W Polsce ich utwory wykonuje m.in Maciej Maleńczuk - "Ostatnia nocka" i Krzysztof Krawczyk - "Mój przyjacielu".

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Znamy okładkę albumu Yugopolis "Best of". Premiera 15 września

okładka Yugopolis "Best of"
Światło dzienne ujrzała okładka nowej płyty Yugopolis "Best of". Album, który ukaże się 15 września, promuje utwór "Sługi za szlugi" w wykonaniu Macieja Maleńczuka.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Yugopolis & Maciej Maleńczuk - posłuchaj nowego utworu

Teledysk i utwór "Sługi za szlugi" promują nowy album Yugopolis "Best of", który trafi na sklepowe półki 15 września 2014 roku. To kolejny po piosence "Vladimir" komentarz Macieja Maleńczuka do konfliktu ukraińsko-rosyjskiego i relacji Rosji z Zachodem. Utwór powstał w oparciu o piosenkę "Balkan" chorwackiej grupy Azra.

Parni Valjak

Znana chorwacka i jugosłowiańska grupa rockowo-popowa założona w 1975 roku w Zagrzebiu. Polskie wersje piosenek zespołu trafiły na płytę "Yugopolis: Słoneczna strona miasta".

Yugopolis

Kolejny, po Yugotonie, projekt dziennikarza muzycznego Grzegorza Brzozowicza, który postanowił kontynuować krzewienie bałkańskiej kultury muzycznej w Polsce. Projekt został wznowiony w 2011 r. jako Yugopolis II