Zagreb

Obrazek użytkownika Anna Błachowicz-Wolny

Buba means Bug, czyli Eke Buba dla Jugofonika.pl

„Kto nie był na koncercie zagrzebskiego zespołu Eke Buba, niech się zagrzebie” – tak na Facebooku występ grupy podsumował jeden z fanów. Eke Buba to chorwacki zespół rock&rollowy, który tworzą trzej przyjaciele – grający na gitarze Nikša, wokalista i basista Josip oraz perkusista Ivan. W listopadzie tego roku wyruszyli w swoją pierwszą trasę koncertową po Europie. 4 grudnia występowali w galerii „Czułość” w Warszawie. W wywiadzie dla Jugofoniki.pl podzielili się wrażeniami z trasy oraz opowiedzieli o swoich muzycznych inspiracjach i planach na przyszłość.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Moje zastave uvijek su iste boje! Zobacz fragmenty koncertu Parnog Valjka

Prezentujemy fragmenty koncertu chorwackiej legendy, który odbył się 29 maja w zagrzebskim Domu Sportova.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

Parni Valjak w Zagrzebiu [CZĘŚĆ 1]

Parni Valjak to legenda chorwackiej i jugosłowiańskiej sceny muzycznej. Prezentujemy pierwszą część galerii zdjęć z koncertu zespołu w zagrzebskim Domu Sportova (29.05.2014.). Przychód z biletów został w całości przeznaczony na rzecz poszkodowanych w powodzi w Slawonii.
Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz

ZAGRZEB: wielki koncert Parni Valjak

BILETY/ULAZNICE:

 Bilety w cenach 100-150 kun chorwackich (~55-82 PLN) kupicie online na www.eventim.hr oraz w punktach sprzedaży Eventim Hrvatska (m.in. kioski TISAK media).

Parni Valjak

Znana chorwacka i jugosłowiańska grupa rockowo-popowa założona w 1975 roku w Zagrzebiu. Polskie wersje piosenek zespołu trafiły na płytę "Yugopolis: Słoneczna strona miasta".

Crvena Jabuka

Sarajewska pop rockowa grupa założona w 1985 roku. Obecnie działa w Zagrzebiu w Chorwacji.

Prljavo Kazalište

Prljavo Kazalište - (pol. brudny teatr) - jeden z najważniejszych i najpopularniejszych chorwackich zespółów rockowych powstały w 1977 r. w Dubrawie (dzielnica Zagrzebia) z przekształcenia punkowej grupy Ciferšlus. Popularne utwory: Heroj ulice, Mojoj Majci, Lupi petama.