Przeszli samych siebie! Zobacz najnowszy klip Dubioza Kolektiv

Obrazek użytkownika Piotr Bartulewicz
Przed wami jeden z najlepszych teledysków, jakie kiedykolwiek powstały na Bałkanach. Występują: Barack Obama, Kim Kardashian, Miley Cyrus, Kim Dotcom oraz... Almir Hasanbegović i Adis Zvekić z Dubiozy Kolektiv!

Piosenka "Free.mp3 (The Pirate Bay Song) poświęcona jest założycielom strony The Pirate Bay (jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek plików torrent), skazanych przez szwedzki wymiar sprawiedliwości na kary więzienia i wielomilionowe grzywny. Tekst utworu porusza kwestię prywatności w internecie, swobody przepływu informacji i paranoicznej walki artystów i koncernów muzycznych o ochronę praw autorskich...

- Zachwycają nas entuzjaści, twórcy Wikileaks, The Pirate Bay, ludzie tacy jak Edward Snowden, którzy walczą z rządami i wielkimi korporacjami nie dla osiągnięcia własnych korzyści, ale dla jakiejś idei - nawet za cenę własnej wolności. Śledzenie poczynań ludzi, którzy potrafią przechytrzyć system, jest bardzo inspirujące - twierdzą członkowie bośniackiej grupy.

Singiel i teledysk "Free.mp3 (The Pirate Bay Song) pochodzi z ostatniej EP-ki "Happy Machine" i jest kolejną zapowiedzią nowego albumu Dubiozy Kolektiv, który ukaże się 5 lutego 2016 roku. Materiał będzie dostępny za darmo na stronie zespołu, a także w serwisie... The Pirate Bay.

Reżyseria: Salem Kapić Kantardžić

Produkcja: Fabrika (Sarajevo)